o vládě života

Kde se vzal, tu se vzal - myšlenek vládce, existence král.

Anebo také, naše lidská existence je vlastně jen taková kocovina.

Kocovina jako následek opájení se smyslovými a mentálními projevy existence - soustředění se a návyky na jednostranný, tj. omezený, pohled na některé projevy neomezené existence.
Čím více se k našemu životu, tak jak ho vnímáme, k představě vymezené existence našeho já připoutáváme, tím více tuto kocovinu a vlastně už hrubý absťák podporujeme. Tyto abstinenční příznaky se jeví jako překážka našeho vystřízlivění do dokonalé reality - podstaty naší existence. Znovu a znovu se utíkáme k dalším a větším opojným dávkám - v duchu nepochopené teze "čím ses pokazil, tím se také naprav" - lidských radostí, vždy když dochází ke střízlivění, když se objeví kocovina.
Pesimistické? Ale zdá se, že se v historii vyskytli a snad se stále objevují tací, kteří kocovinu překonali a vystřízlivěli do stavu nekonečné radosti. Určitě je ale mnoho takových, kteří se o to pokouší - odpoutat se od krátkodobých egoistických radosti a překonat kocovinu pomocí různých metod pro lidi v různých stavech návyků, schopností a vědomí.

V podstatě jsme všichni notorici.
03.09.2010Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se