o vládě života

Kde se vzal, tu se vzal - myšlenek vládce, existence král.

Ve vlastním bludišti

Jsme jako myši v bludišti vlastních představ.
To bludiště jsme si postavili v minulosti a stále je budujeme, protože se domníváme, že tak je to správně, že tak to má být. Již neuvěřitelně dlouho je budujeme a navzájem se o jeho potřebnosti ujišťujeme. Sdílíme tak společné mentální labyrinty a navíc si dotváříme soukromé. Bojíme se byť jen představy, že by se ta důvěrně známá, sem tam uspokojivá zákoutí rozplynula, že bychom našli východ někam do neznáma, kde bychom museli začít znovu od nuly, že bychom se museli změnit, vzdát tak pracně budouvaného, byli bychom chudí, nazí a zranitelní jako šnek bez ulity. A i když něktří náhodou narazí na výchd, tak se zaleknou. Co bychom si počali v tom neznámém světě, s tak velkou svobodou, s tím neznámým prostorem, s tak ohromnou a oslepující energií?
Navíc, cesta k východu už není lemována zdmi zákona akce a reakce, o které by nás, nesamostatné, nestabilní vedly. Je to cesta proti světlu, po níž lze jít s jistotou jen za pomoci šestého smyslu a jistoty správného směru, je to namáhavá cesta nahoru, kde tíží, překáží a strhává zpět všecho přebytečné, pocházející ze světa iluzí, důsledků špatných činů a návyků.

Je to v povaze ega, stvrzovat svou vlastní existenci a nezbytnost vytvářením iluze světa, který má jemu podobnou a blízkou povahu.

Rozvíjejme šestý smysl, toho rádce, který nám říká, co je správné, co je dobré nejen pro nás - naše ego, ale i pro druhé. Nenechme ten, zatím jen nepatrný, vnitřní hlásek přehlušovat mnoha hrubými hlasy ega, vedoucími do zmatku a temnoty.
22.01.2010Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se