o vládě života

Kde se vzal, tu se vzal - myšlenek vládce, existence král.

Ach, člověče, cítím tvé trápení!

Jak rád bych ti pomohl, jak rád bych pomohl každému, kdo se trápí.
Jak rád bych ti pomohl, jak rád bych pomohl každému, kdo se trápí. Ale komu není rady, tomu není pomoci.
Tvůj problém není obvykle v tom, že věci nejsou tak jak si přeješ, ale v tom, že si přeješ něco, co není a odmítáš to, co je.
Kdybys pochopil, a s důvěrou přijal, že vše má svůj důvod a účel, že to, co se s tebou děje, se děje právě kvůli tobě, abys se něčemu naučil, že nemůžeš svět přizpůsobit svému omezenému pohledu, ale svůj pohled můžeš přizpůsobit tomu, čeho jsi nedílnou součástí - naladit se do rezonance, souznění, to by se pak děly divy.
A svět se změní, když se změní tvůj pohled.
Jenže slova tady mnoho nezmohou; ne dokud nejsi na pokraji poznání, dokud nemáš vlastní zkušenost, kterou tak jen postrčísš na správné místo v rébusu poznání, dokud si neproklestíš cestu zavalenou překážkami nectností a úsilím tak odčiníš škody, které jsi dříve napáchal.
Nastavit ti zrcadlo, rychle a intenzivně demonstrovat důsledky tvého jednání? Budeš myslet, že vidíš mne a ne sebe.
Snad pomoci ti jít tam, kam máš namířeno, urychlit tak zkušenost, posílit její intenzitu.
Jak ti ale mohu pomáhat jít do slepých cest, když vím, že tě tam čeká utrpení, když to utrpení prožívám s tebou? A když pochopíš, že jsem ti pomáhal k utrpení, co si o mě budeš myslet, dáš mi další příležitost?
Člověče, musíš to zvládnout sám - vstát a vydat se správným směrem. Já ti mohu jen podat svědectví, že to lze, ukázat směr a být připraven podat ti pomocnou ruku - slovo, když budeš chtít, když budeš připraven na změnu svého postoje a návyku.
23.05.2009Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se