o vládě života

Kde se vzal, tu se vzal - myšlenek vládce, existence král.

Bůh přizpůsobený obrazu lidskému

Lidé sešli, když začali přibližovat bohy člověku, místo aby se sami přibližovali bohům.

Lidé sešli z cesty, když jednotlivé aspekty Boha odělili jako samostatné bohy, místo aby se přibližovali k jednotě.

Lidé scházi z cesty k dobru, když prosazují jednotlivé "ismy", místo aby hledali jejich místo v celku.

Darvinisté a kreacionisté hladají argumeny proti sobě, místo aby hledali cestu k sobě, cestu ke skutečné společné pravdě.

Lidé schází z cesty k dobru kvůli pýše, která jim brání přijmout skutečnost, že Pravdu či Boha člověk z podstaty nemůže pochopit, pouze se přibližovat, dokud nedozraje a nepromění se, dokud nepochopí, že tento svět je složený z jedné podstaty na základě jediné podstaty a všechny poznané pravdy jsou jen složené resp. složkami a tudíž jsou jediné skutečné Pravdě vzdálené, dokud nepochopí, že člověk je jako larva, která se teprve musí přerodit v motýla, který je schopen poznat širý svět.
Cožpak může dítě pochopit rodiče, dokud se samo nestane rodičem?

Lidé sotvaže poznají kousek světa, prohlásí ho za jedinný existující a skutečný a vydají se cestou přizpůsobování zbytku světa svému ideálu a tím projeví hravost dítěte a dočasně tak uspokojí touhu dospívajícího po smyslu života.

Proč tomu tak je? Inu, když je na nás něco moc složité, tak si z toho vytrhneme kousek, který je pro nás stravitelným soustem. Ve chvíli, kdy se nám ten kousek podaří zvládnout, projevíme tvořivost, uplacáme si z toho své bábovičky a jsme šťastní a pyšní na sebe, jak jsme dobří. Ale nedej bože, aby nám tu naši novou hračku někdo chtěl vzít, aby nám chtěl bořit ty naše bábovičky, aby nám ranil naši pýchu, to naše momentální štěstíčko, ten celý náš nový svět! Co chcete víc od dítěte? :-)
17.02.2009Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se