o vládě života

Kde se vzal, tu se vzal - myšlenek vládce, existence král.

Dnes nejsem šťastný

Dnes nejsem šťastný. Jak minulý rok končil šťastně, tak začíná smutně. Jako bychom vyčerpali dávku vnímavosti, chápavosti, pochopení, dobroty v uplynulých svátcích. Jako bychom si vzali předsevzetí, že už tu chybu - pochopení pro druhé - tento rok opakovat nebudem. Jako by toho už bylo dost apotřebovali jsme se vrátit do normálu. Jako bychom zaklekli do startovních bloků či nasadili zbroj a vytáhli do nelítostného boje. Do boje proti všem cizím proti zlému světu, který chceme dobýt, chceme si urvat tu svou skývu chleba, tu svou pravdu.

To se týká všech lidí včetně mne a napadá mne to v souvislosti s mou vícerou víkendovou korespondencí.
Proč, když mluvíme jinými slovy, jiným jazykem, máme jiné zvyky, vypadáme jinak, bydlíme jinde, ... apriori vidíme a hledám, rozdíly a ne to, co máme společné, očekáváme něco špatného a ne dobrého od toho komu/čemu nerozumíme?
Velmi často si všímám, jak se my lidé hádáme, že to není tak, ale jinak a přitom si uvědomuji, že pravdu nemá nikdo a současně všichni. :-) Protože pravda je ve všem, protože, to co člověk má je pouze jeho názor a ten je pravdě buď blíž nebo dál, je tam kousek, který je pravdě blíž a současně kousek, který je dál, případně je tam pravda zachycená ve formě negace (jako fotka v negativu), ale zejména pravda není plochá a tak na ni každý koukáme z té své strany, ze strany svých zkušeností, víry a dalších rozdílných názorů, preferencí, priorit a záměrů. A přitom se o tu svoji "pravdu" bojíme, hádáme i pereme místo abychom se snažili pochopit proč, poučit se, rozšířit si obzory, přiblížit vlastní názor pravdě jeho obohacením o pochopní pohledu toho druhého.
Nevím, jestli se tomu smát nebo být smutný. Momentálně jsem z toho smutný a cítím soucit s těmi, kteří za jakoukoliv lidskou "pravdu" trpí.

Za vším vidím strach, lenost, nezkrocené emoce. Prostě převahu těch nižších lidských evolučních vrstev - zvířete - nad tou nejvyšší - opravdu lidskou.

Minulý rok byl pro mne úžasný, plný darů radosti a štěstí. Tento rok může být, a již tak začal, plný zkoušek, testujících, co jsem se minulý rok naučil a cvičících mne v praxi z teorie, které byl uplynulý rok plný.
Jak asi obstojím? Zatím, po opravě, tak za 3.
04.01.2009Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se