o vládě života

Kde se vzal, tu se vzal - myšlenek vládce, existence král.

Touhy

...
Touhy se odmítáš vzdát, protože nevíš, co dát na její místo. Já to vidím tak, že jsou touhy a Touhy. Abych to trochu odlehčil :-), tak to zkrátím. Pohádky jsou pro děti, touhy pro dospívající, víra pro dospělé.
A zase abych to neodlehčil moc, tak to rozvedu. :-)

I když v našich školách to bohužel neučí, člověk je složen z evolučních vrstev. Od úrovně mrtvé hmoty až po úroveň duchovní. Každá tato vrstva má svůj vlastní mechanizmus sebezáchovy a to se projevuje také ve formě tužeb. Pokud podléháš touhám pocházejícím z nižších vrstev, stáváš se jejich otrokem. Nižší vrstvy nejsou schopny docenit skutečný význam a potřeby vrstev vyšších a tak na ně neberou ohled a jsou jaksi preventivně nenasytné. Čím víc jim dáš tím víc chtějí. Zato vládnou hrubou silou své podstaty a tak vedou celek k utrpení. O těch vyšších to platí opačně. Ty jsou si "vědomé" své zodpovědnosti o nižší a jsou schopny se o ně spravedlivě starat jako o své, ale potřebují čas a naše poznání pro dozrání a převzetí vlády.
A bych to zase zkrátil, tak přednášku ukončím konstatováním, že jediné dvě touhy jsou "povolené": čistá nesobecká láska ve vlastním srdci a touha po nalezení Pravdy.
01.01.2009Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se