o vládě života

Kde se vzal, tu se vzal - myšlenek vládce, existence král.

Minulý rok

Šťastný a veselý nový rok, Renn!

Potěšil mne Tvůj vzkaz. Je pěkné, že sis našla chvíli i na myšlenku na mne, cizího člověka.

Přiměla jsi mne přemýšlet o tom, po čem vlastně mé srdce touží. Nejdříve jsem tu představu přešel s úsměvem a nadhledem: Pohádky jsou pro děti, touhy pro dospívající, víra pro dospělé.
Ale pak si uvědomil, že je to ještě trochu složitější. "Srdce" je mojí součástí a já ho potřebuji jako nástroj - jakýsi sedmý smysl. Moudrý člověk se stará o to, co potřebuje, co je jeho. A tak i já se musím starat o to, co mé srdce potřeuje, pokud má správně fungovat a ochotně sloužit svému účelu. Po čem tedy mé srdce touží? Zní to naprosto otřele, ale je to láska.

Minulý rok byl asi nejlepší v mém životě, protože v něm bylo mé srdce nejvíce plné lásky. A já bláhový, jak už to tak u nás lidí bývá, se domníval, že je to navždy. Byl to pro mne zdroj inspirace a motivace, ke konání dobra v sobě i navenek. Já nepochbyoval, že teď už tento stav bude navěky. Vždyť přece já si ho vážil a byl odhodlaný si jej udržet a ještě prohlubovat.
Ale ejhle, jaksi se postupně a plíživě ten úžasný pocit vytrácel a je čím dál obtížnější si jej alespoň na chvíli oživit. Nepanikařil jsem, když jsem si to uvědomil. Předpolkádal jsem, že je nezbytné, abych se mentálě vrátil mezi blízké lidi, abych s nimi byl v blízkém kontaktu, abych toho svého daru mohl lépe využít, abych mohl plnit svůj lidský úkol.
Mezitím jsem se v uplynulém roce vydal cestou rozumu, aby i on dostal, co jeho jest, aby rozum pochopil a uchopil co se ve mně odehrává. Přestože rozum pochopil, že není vrcholem vývoje, že je něco víc než on sám a on je jen nástrojem k přiblížování se tomu, plnit mé srdce láskou se mi zdá čím dál obtížnější a výsledek je čím dál mělčí. Nepanikařím. Vím, že jsou období hojnosti a období odpočinku, úmorná období hledání a vzrušující období nacházení.
Vím že mé srdce touží po lásce a budeme ji spolu hledat, protože to, co prospívá srdci prospívá i celku, jehož Já je součástí.
01.01.2009Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se